W pi膮tek 12 kwietnia go艣cili艣my edukator贸w ogrodniczych z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Ro艣lin 鈥 p. Joann臋 Ga艂膮zk臋 i p. Jakuba Garnisa, kt贸rzy poprowadzili niezwyk艂e warsztaty dla uczni贸w naszej szko艂y na temat: 鈥濶aturalne preparaty na szkodniki i choroby鈥 oraz 鈥濪zikie ro艣liny jadalne dla pocz膮tkuj膮cych鈥.

Wszyscy uczestnicy w艂asnor臋cznie przygotowywali naturalne 艣rodki zwalczaj膮ce choroby ro艣lin natomiast podczas spaceru edukacyjnego poznawali dzikie ro艣liny jadalne i lecznicze.
Po warsztatach ogrodniczych w ramach 鈥濷twartej Kuchni鈥 Panie z Ko艂a Gospody艅 Wiejskich Krzy偶an贸w wraz z uczniami kierunku technik 偶ywienia i us艂ug gastronomicznych pod kierunkiem p. Natalii Top贸lniak przyrz膮dza艂y s艂odkie i s艂one przek膮ski. 馃馃ク馃

B臋dzie mo偶na ich wszystkich skosztowa膰 podczas jutrzejszego rodzinnego pikniku ekologicznego, na kt贸ry serdecznie zapraszamy w godzinach 10.00. 鈥 13.00.

Oto jego program:
– pokaz sprz臋tu ratowniczo 鈥 ga艣niczego (Pa艅stwowa Stra偶 Po偶arna w Kutnie, Ochotnicza Stra偶 Po偶arna)
– stoisko informacyjne dotycz膮ce wypalania traw na obszarach wiejskich
– pocz臋stunek (Ko艂o Gospody艅 Wiejskich, uczniowie kierunku Technik 呕ywienia i Us艂ug Gastronomicznych, TDJ Ozdowscy)
– warsztaty kreatywne dla dzieci (Gabinet Terapeutyczny 鈥濸olerownia鈥)
– spotkanie z przedstawicielami Las贸w Polskich (Nadle艣nictwo Kutno)
– zwiedzanie obiekt贸w szkolnych.

ZAPRASZAMY!!! 馃榿鈽猴笍馃挌馃槂