Deklaracja Dostępności dla strony internetowej www.mieczyslawow.edu.pl

Dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Strony Internetowej – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie

  • Data publikacji strony internetowej: 2018-03-15
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-02-03.

Status zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niektóre zdjęcia nie mają opisów, pliki video nie zawierają transkrypcji dialogów i napisów dla osób niedosłyszących. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.

Treści nieobjęte przepisami

Niektóre dokumenty mają charakter archiwalny i zostały opublikowane przed 23.09.2018 r., a ich zawartość nie jest niezbędna do realizacji bieżących zadań szkoły
Niektóre filmy zamieszczone na stronie mogą nie posiadać napisów czy innych wymaganych elementów, z uwagi na fakt, że zostały opublikowane również przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej lub pochodzą ze źródeł zewnętrznych. 

Niespełnione wymagania

Starsze treści sprzed czasu przebudowy strony, które są systematycznie aktualizowane do wymagań WCAG 2.1

Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-01-08.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2025-02-05.

Skróty klawiaturowe

Na stornie działają standardowe skróty klawiaturowe dostępne w przeglądarkach internetowych

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Katarzyna Olkiewicz, adres poczty elektronicznej: zsckrmieczyslawow@wp.pl 

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Opis dostępności architektonicznej budynku szkoły:

Budynek Zespołu Szkół Centrum kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie

Mieczysławów 2, 99-314 Krzyżanów

  1. Opis dostępności wejścia do budynku.
    Budynek posiada 5 wejść. 2 wejścia główne i 3 tzw. pomocnicze. Wejście 1 główne – przy sekretariacie szkoły przeznaczone przede wszystkim dla nauczycieli, pracowników administracji i interesantów, wejście 2 główne – przy szatni szkolnej przeznaczone głównie do korzystania dla uczniów. Ponadto funkcjonują jeszcze 3 inne wejścia do szkoły użytkowane w sytuacjach szczególnych.
    Jedno z nich znajduje się od północnej strony szkoły i jest wejściem tzw. pomocniczym, opatrzone roletą zewnętrzną i prowadzi bezpośrednio do korytarza, z którego jest wejście
    do archiwum, do świetlicy i do gabinetu dyrektora szkoły.
    Pozostałe dwa wejścia pomocnicze prowadzą bezpośrednio do korytarzy znajdujących się
    w bezpośrednim sąsiedztwie sali gimnastycznej. Jedno z nich usytuowane jest od strony wschodniej, drugie, od strony południowej szkoły. Służą jako wyjścia ewakuacyjne. Wszystkie wejścia do szkoły prowadzą po schodach i żadne z nich nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Budynek szkoły jest dwukondygnacyjny. Brak jest możliwości poruszania się wózkiem inwalidzkim między kondygnacjami.
  2. Opis dostępności korytarzy, schodów, windy i toalet.
    Żadna z toalet nie jest dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich. Na schodach wewnętrznych zamontowane są poręcze.
    W budynku szkoły nie ma pętli indukcyjnych, pochylni, platform, wind ani informacji głosowych. Brak jest oznaczeń w alfabecie Brajla, brak jest oznaczeń kontrastowych
    i w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
  3. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
    Brak wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.
  4. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
    Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  5. Informacje o możliwości korzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
    Budynek nie jest wyposażony w aplikacje tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online ani nie został przeszkolony żaden pracownik z polskiego języka migowego

 

Opis dostępności architektonicznej budynku internatu:

Budynek Zespołu Szkół Centrum kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie – internat

Mieczysławów 5, 99-314 Krzyżanów

  1. Opis dostępności wejścia do budynku.
    Budynek posiada 4 wejścia. 2 wejścia główne i 2 tzw. pomocnicze. Wejście 1 główne – przy stołówce 2 główne – od strony boiska asfaltowego. Ponadto funkcjonują jeszcze 2 inne wejścia do szkoły użytkowane w sytuacjach szczególnych.
    Jedno z nich znajduje się od szczytu głównego budynku i jest wejściem tzw. pomocniczym, prowadzi bezpośrednio do korytarza parteru i klatki awaryjnej.
    Drugie wejścia pomocnicze prowadzi do bloku żywienia i służy do zaopatrzenia kuchni. Oba wyjścia pomocnicze służą jako wyjścia ewakuacyjne. Wszystkie wejścia do internatu prowadzą po schodach i żadne z nich nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Główny budynek internatu jest czterokondygnacyjny. Brak jest możliwości poruszania się wózkiem inwalidzkim między kondygnacjami.
  2. Opis dostępności korytarzy, schodów, windy i toalet.
    Żadna z toalet nie jest dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich. Na schodach wewnętrznych zamontowane są poręcze.
    W budynku internatu nie ma pętli indukcyjnych, pochylni, platform, wind ani informacji głosowych. Brak jest oznaczeń w alfabecie Brajla, brak jest oznaczeń kontrastowych i w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
  3. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
    Brak wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.
  4. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
    Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  5. Informacje o możliwości korzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
    Budynek nie jest wyposażony w aplikacje tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online ani nie został przeszkolony żaden pracownik z polskiego języka migowego.

 

Opis dostępności architektonicznej budynku warsztatów:

Budynek warsztatów Zespołu Szkół Centrum kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie

Mieczysławów 2, 99-314 Krzyżanów

  1. Opis dostępności wejścia do budynku.
    Budynek posiada 4 wejścia. 1 wejście główne i 3 tzw. pomocnicze oraz bramę wjazdową Wejście główne – w szczycie budynku od strony drogi przeznaczone jest przede wszystkim dla nauczycieli, pracowników administracji i uczniów, pozostałe 3 wejścia do warsztatów użytkowane są w sytuacjach szczególnych. Warsztat posiada jedna bramę wjazdową z napędem ręcznym wykorzystywaną do transportu gabarytów. Jedno z wejść znajduje się od wschodniej strony warsztatów i jest wejściem tzw. pomocniczym. Pozostałe dwa wejścia znajdują się od zachodniej strony warsztatów i prowadzą bezpośrednio do korytarza. Służą jako wyjścia ewakuacyjne. Wszystkie wejścia do warsztatów prowadzą przez podwyższenia i żadne z nich nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Budynek warsztatów  jest jednokondygnacyjny. Brak jest możliwości poruszania się wózkiem inwalidzkim między poszczególnymi pomieszczeniami.  
  2. Opis dostępności korytarzy, schodów, windy i toalet.
    Żadna z toalet nie jest dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich.
    W budynku warsztatów nie ma pętli indukcyjnych, pochylni, platform, wind, schodów ani informacji głosowych. Brak jest oznaczeń w alfabecie Brajla, brak jest oznaczeń kontrastowych i w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 
  3. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
    Brak wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. 
  4. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
    Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 
  5. Informacje o możliwości korzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Budynek nie jest wyposażony w aplikacje tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online ani nie został przeszkolony żaden pracownik z polskiego języka migowego.

Aplikacje mobilne

nie dotyczy