Podczas gdy większość uczniów uczestniczyła w uroczystościach szkolnych, czterech uczniów klasy II TMRiA pod opieką jednego z nauczycieli, w piątek 28.04.2023 r., wzięło udział w Konkursu Wiedzy i Umiejętności Technicznych w siedzibie Wydziału Inżynierii i Ekonomii Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie zorganizowanym przez tamtejszy Zakład Mechaniki i Budowy Maszyn.

Uczniowie kierunku technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, działając w zespole, musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, odpowiadając na 30 pytań związanych z różnymi dziedzinami techniki oraz zmierzyć się z innymi drużynami starając się jak najlepiej wykonać przewidziane ćwiczenia praktyczne, podczas których musieli wykorzystać m.in. umiejętności czytania rysunku technicznego, wykonywania pomiarów, obróbki skrawaniem oraz montażu i demontażu urządzeń.

W trakcie trwania konkursu uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem bazy laboratoryjnej uczelni, obejrzeć pokazy nowoczesnych urządzeń i technik spawania a nawet pokierować elektrycznym gokartem czy zostać pasażerem auta terenowego z napędem elektrycznym.

Niestety, w tym roku Naszym debiutantom nie udało się wejść na podium, ale bogatsi o doświadczenia, spróbujemy w przyszłym 😉