Nasza szkoła zakupiła wyposażenie do pracowni agrotroniki dla uczniów uczących się w zawodzie techniki mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Dzięki temu uczniowie będą mogli poznać jeszcze lepiej tajniki automatyki i elektroniki w maszynach rolniczych.
Nie wychodząc z murów szkoły na laptopach będzie można ustawić parametry pracy ciągnika rolniczego, wyznaczyć granice pola oraz zasymulować pracę z dowolną maszyną rolniczą. Dzięki modelowi rozsiewacza nawozów można zobaczyć w rzeczywistości jak zmieniają się ustawienia maszyny za pomocą zdalnego ustawiania dawki wysiewu.
Najciekawszym wyposażeniem pracowni dla naszych uczniów bez wątpienia będzie możliwość zmiany parametrów pracy ciągnika rolniczego i maszyn za pomocą łącza Canbus. A park maszynowy mamy imponujący: siewnik zbożowy, siewnik do kukurydzy, rozsiewacz nawozów, pług, zgrabiarka karuzelowa, rozsiewacz GEO Spread, opryskiwacz zawieszany i kosiarka dyskowa. Na tych wszystkich maszynach uczniowie będą mogli zapoznać się z nowoczesną diagnostyką maszyn rolniczych.
Całe wyposażenie pracowni można też zamontować na ciągnikach rolniczych i pracować na szkolnych polach z dokładnością do 2 cm. Na pewno z tej możliwości skorzystamy. Pierwsze próby nowego sprzętu już się odbyły.