Środa 10 kwietnia przyniosła nam kolejne atrakcje jakie od kilku dni mają miejsce w naszej szkole z okazji „Ekologicznego Tygodnia z Mieciem”. Od wczesnych godzin porannych gościliśmy u nas pracowników Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach – p. Sylwestra Burtkę p. Katarzynę Rolewską i p. Edytę Borczyk . Przygotowali oni dla uczniów klas 2, 3, i 4 naszego technikum intersujące wykłady i prelekcje na temat upraw uproszczonych, pasów kwietnych i upraw miododajnych oraz RHD – małego przetwórstwa . Następnym punktem dzisiejszego programu były szkolne obchody Dnia Ziemi. Uroczystość przygotowaną przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Katarzyny Wojtczak, rozpoczął program artystyczny utrzymany w konwencji telewizyjnego programu informacyjnego. Łączył on w sobie elementy edukacyjne i humorystyczne o treściach ekologicznych, które w przystępny i zabawny sposób przybliżyły widzom zagrożenia dla planety Ziemi płynące ze strony współczesnego człowieka. Wszyscy świetnie bawili się podczas pokazu mody ekologicznej oraz teleturnieju „Jeden z Dziesięciu – EkoManiak”. Zwycięzcą turnieju wiedzy ogólnej i przyrodniczej został Bartłomiej Szafrański z kl. 1 TW. Gratulujemy uczestnikom, dziękujemy organizatorom i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla finalistów konkursu.