❤️ Śpieszymy z informacją, że Nasza Szkoła włącza się w Szlachetną Paczkę w roli Darczyńcy! Zapraszamy Was do dołączenia i wspólnego przygotowania pomocy dla Pani Grażyny z Rodziną.

Jednak zacznijmy od początku. Czy słyszeliście o Szlachetnej Paczce? To ogólnopolski program, którego Wolontariusze docierają do Rodzin i osób samotnych żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko bieda materialna – to także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, poczucie osamotnienia i bezradności. Nadchodzi taki czas w roku, w którym Rodzinom „znalezionym” przez Paczkę będzie można realnie pomóc.

W tym roku chcemy przygotować paczkę dla Pani Grażyny z Rodziną. Poznajcie jej historię: Życie Pani Grażyny zmieniło się diametralnie odkąd przez długoletnie zmaganie się z cukrzycą amputowano jej 4 palce u stopy. Kobieta nie mogła już pracować i przebywa w tej chwili na rencie chorobowej. Ponadto niedawno przebyty udar doprowadził do wielu zmian, zarówno zdrowotnych jak i bytowych. Syn Michał musiał zrezygnować z pracy, ponieważ Pani Grażyna wymaga całodobowej opieki. To spowodowało drastyczne pogorszenie sytuacji materialnej rodziny. Nie starcza rodzinie na podstawowe produkty i leki, a w szczególności na bardzo drogie opatrunki na nogi. Obecnie Pani Grażyna czeka na balkonik z opieki, który pomoże jej chociaż samodzielnie przejść do łazienki. Przychody Rodziny w tej chwili wynoszą 1885 zł, natomiast wydatki, z których dużą cześć pochłaniają wydatki na leczenie, są rzędu 1462 zł. Rodzina na życie na jedną osobę ma jedynie 212 zł miesięcznie, co stawia ich przed trudnym wyborem co kupić.

Jako Darczyńcy jesteśmy zobowiązani do realizacji 3 potrzeb wskazanych jako najpilniejsze, czyli:

1. Artykuły spożywcze – zakup żywności długoterminowej odciąży niski budżet Rodziny i pozwoli im zaoszczędzić środki na dokupienie opału.

2. Garnki – obecne są stare, dość mocno zużyte, a bardzo mały budżet Rodziny nie pozwala na wymianę na nowe.

3. Kołdra – zniszczona, stara kołdra nie spełnia już swojej funkcji.

Mamy jednak nadzieję, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności – nauczycieli, rodziców, uczniów, przyjaciół Naszej Szkoły – uda się przygotować paczkę, w której zrealizujemy większość wskazanych przez Rodzinę potrzeb.

Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w pliku: Szczegółowa lista potrzeb Rodziny

W Sali nr 2 znajdziecie kosze i kartony, w których można zostawić produkty z listy potrzeb.

Zbiórka produktów potrwa do 9 grudnia 2022 r.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z panią Anną Zomerfeld, która jest koordynatorem Szlachetnej Paczki w Naszej Szkole.