Bijemy rekord? Oczywiście!
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w 5 edycji akcji czytelniczej – „PRZERWA NA CZYTANIE”. Watro dodać, że w tym roku wydarzenie ma zasięg międzynarodowy!
Na czym polegała akcja? #przerwanaczytanie to bicie rekordu w liczbie osób czytających książki pomiędzy dzwonkami lekcyjnymi.
Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz w związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz pokazanie uczniom, że #czytaniejestfajne oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Wszak kto czyta książki, ten żyje podwójnie!
Małgorzata Musierowicz, Ignacy Karpowicz, Krystyna Siesicka, Olga Tokarczuk, ksiądz Kaczkowski, Bolesław Prus, Leopold Tyrmand, Agnieszka Osiecka i wielu innych pisarzy towarzyszyło nam w trakcie #przerwynaczytanie.
22 października czytaliśmy, śmialiśmy się i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Do poczytania za rok!
AZ