UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W ZSCKR W MIECZYSŁAWOWIE                          

1 września 2020 roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie rozpoczęli kolejny rok szkolny.

Tegoroczna inauguracja nowego roku szkolnego różniła się zasadniczo od innych, z uwagi na panującą pandemię Covid-19. Przybyli na uroczystość uczniowie i nauczyciele zajęli miejsca na sali w bezpiecznej, 1,5 metrowej odległości, w maseczkach ochronnych na twarzach.

                Na inauguracji nowego roku szkolnego 2020/2021 obecni byli uczniowie klas I-IV, grono pedagogiczne, dyrekcja oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – pani Danuta Krawczyk, która powitała serdecznie wszystkich uczestników uroczystości. Szczególne słowa zostały skierowane do uczniów klasy pierwszej, której uczniowie będą kształcić się w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik architektury krajobrazu.

                Pani Dyrektor zapoznała uczniów z wymaganymi obostrzeniami sanitarnymi oraz z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole w związku z panującą pandemią.

Wytyczne dostępne są: na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz na stronie internetowej szkoły: www.mieczyslawow.edu.pl.

                Wspólne spotkanie po blisko półrocznej przerwie było okazją do wręczenia nagród uczniom, którzy w czerwcu odebrali świadectwa z wyróżnieniem.

Pani Dyrektor życzyła zgromadzonym przede wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Życzyła również wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

                Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Niech to będzie rok pełen zdrowia, sukcesów i radości, którą niesie ze sobą zdobywanie wiedzy oraz wspaniałych, szczerych przyjaźni!!