W dniach 09-15 listopada 2019 roku został zorganizowany wyjazd studyjny przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie dla nauczycieli zawodu w niemieckich ośrodkach doskonalenia i kształcenia zawodowego DEULA Nienburg i ILLUT Bonn – Berlin (Paulinenaue k/Nauen).
Temat szkolenia to: „Nowe kierunki w maszynach i urządzeniach stosowanych w mechanizacji rolnictwa”
W wyjeździe wzięło udział 20 nauczycieli związanych z branżą techniczną, transportem oraz logistyką związaną z przemysłem spożywczym.
Naszą szkołę reprezentował Mirosław Ziębiński.
Wyjazd był połączony ze zwiedzaniem wystawy na targach w Hanowerze „AGRITECHNICA”, gdzie można było poznać nowoczesne i kompleksowe wykorzystanie transportu przy produkcji artykułów spożywczych.
Podczas wyjazdu, oprócz zwiedzania wystawy, zaplanowano różne seminaria dotyczące technologii produkcji żywności.
Poznaliśmy nowatorskie rozwiązania techniczne, mechanizujące i automatyzujące proces produkcji rolnej, stosowane w gospodarstwach niemieckich.
Ważnym punktem było również seminarium podsumowujące dotychczasową, wieloletnią współpracę w ramach różnych projektów edukacyjnych, w szczególności finansowanych w Programie Erasmus+, POWER i innych.
Zwiedziliśmy również niemiecki Reichstag, gdzie obradują niemieccy parlamentarzyści, a także Berlin.