Staż uczniów ZSCKR w Mieczysławowie w Niemczech

W 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie w dwóch 17 –sto osobowych grupach wyjadą na 14 dniowy staż do Niemiec. Placówka zakwalifikowała się do projektu „Staże w Niemczech – możliwością poszerzenia umiejętności zawodowych uczniów ZSCKR w Mieczysławowie” realizowanego w ramach programu POWER na zasadach Erasmus +
Już 9 czerwca I grupa 17 uczniów wraz z dwoma opiekunami wyjedzie na staż do ośrodka szkoleniowego DEULA w Nienburgu. Wyjadą uczniowie kształcący się w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik architektury krajobrazu. Do codziennych zadań grupy należeć będzie realizacja wcześniej ustalonego programu stażu.
Celem projektu jest ułatwienie młodym ludziom rozwoju zarówno osobistego jak i zawodowego, wspieranie ich w zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych a także doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku obcym.
Ośrodek DEULA, w którym młodzież będzie przebywać, ma bogatą i nowoczesną bazę dydaktyczną oraz zapewnia bardzo dobre warunki socjalne a swoje umiejętności doskonalą praktykanci z całej Europy i nie tylko.
Uczniowie naszej szkoły oprócz zdobywania nowych umiejętności zawodowych będą mieli możliwość poznania innej kultury i tradycji panujących w Dolnej Saksonii. Weekendy upłyną stażystom na wyjazdach do Hanoweru, Bremen zakładów Volkswagena czy Claasa a być może do Heide Parku.