29 maja 2019 roku w siedzibie Academy Class w Niepruszowie k/ Poznania uczniowie klasy drugiej kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w szkoleniu. Tematem szkolenia były systemy rolnictwa precyzyjnego stosowane przez firmę Class w maszynach i ciągnikach tej firmy. Szkolenie prowadził mgr inż. Jarosław Adamczak. Tematyka szkolenia obejmowała:

1. Rozwiązania EASY, w ramach których firma oferuje:
  • Terminale, systemy pokładowe
  • Systemy „na polu”, jazdy automatycznej
  • Systemy monitoringu, tzw. „na drodze”
  • Systemy zarządzania np. produkcją zwierzęcą, tzw. ”W gospodarstwie”
  1. Działanie systemów dzięki systemom satelitarnym Glonass, GPS, Beidou, Galileo warunkującym prawidłowość funkcjonowania systemów
  2. Działanie systemu ISOBUS- terminali zarządzających i montowanych na maszynach firm produkujących sprzęt dla rolnictwa.

Praktyczne funkcjonowanie systemów firmy uczniowie poznali podczas pokazów; uczestniczyli w jazdach ciągnikiem wyposażonym w terminale do jazdy automatycznej. Szkolenie uświadomiło uczniom znaczenie automatyki w nowoczesnym rolnictwie, jego wpływ na opłacalność produkcji rolniczej. A w podsumowaniu wybrzmiało bardzo wyraźnie, że rolnika nowoczesnego, myślącego,  kreującego wizerunek własnego gospodarstwa i tak nie zastąpi żadna maszyna, nawet ta najbardziej precyzyjna, wykonująca zabiegi z dokładnością do 2 cm.