W drugim spotkaniu na temat owadów pożytecznych uczestniczyli uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Kaszewach. Z zaciekawieniem wysłuchali informacji na temat pracowitości pszczoły murarki , jako zapylacza kwiatów naszych pól i ogrodów. Poznali również jej biologię rozmnażania. Uczniowie zaskoczeni byli wyglądem larwy biedronki, poznali jej żarłoczność przy zjadaniu mszyc; tym samym biedronki chronią rośliny. Pożyteczne owady zapylające i drapieżniki, które poznali uczniowie to złotooki, chrząszcze biegaczowate, motyle. Zwieńczeniem wizyty uczniów w naszej szkole było samodzielne wykonanie domków dla owadów pożytecznych, w których będą rozmnażać się i zimować. Poznanie owadów pożytecznych i ich ochrona to ważny aspekt naszej dbałości o bioróżnorodność środowiska. Pamiętajmy. Owady pożyteczne to te, z których przyroda i ludzie mają pożytek. To miód z pasieki, zapylone krzyżowo rośliny, ochrona naszych upraw i pożywienie dla innych zwierząt. Dziękujemy Pani dyrektor Annie Cholewa za wyrażenie zgody na udział uczniów w lekcji biologii oraz Pani Annie Peda, która z uczniami gościła w naszej szkole.