Zmiany przepisów oświatowych oraz reforma oświaty wkraczająca do szkół średnich od 1 września 2019 roku to podstawowe zagadnienia, z którymi zapoznali się nauczyciele szkół rolniczych z różnych rejonów Polski. Dwudniowa dyskusja dotyczyła treści programowych, możliwości zdobywania uprawnień do kierowania samochodem i ciągnikiem oraz zdobywania innych dodatkowych umiejętności. Od nowego roku szkolnego szkolnictwo branżowe będzie kształcić uczniów według nowej podstawy programowej. Absolwenci szkoły podstawowej będą się uczyć w technikum o pięcioletnim cyklu kształcenia, a absolwenci gimnazjum w technikum o czteroletnim cyklu kształcenia. Dla absolwentów są też miejsca w branżowej szkole. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, będące organem prowadzącym naszą placówkę, zapewnia środki finansowe na kształcenie uczniów we wszystkich typach szkół.