W dniach 9 i 10 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym wykorzystania mikroorganizmów w produkcji roślinnej jak i zwierzęcej. Młodzież dowiedziała się o pozytywnym znaczeniu tych preparatów dla środowiska naturalnego jak i również o możliwości obniżenia nakładów produkcyjnych przy zachowaniu plonowania roślin i przyrostu dziennym zwierząt. Spotkanie przeprowadzone było przez ekspertów z tej dziedziny co skutkowało bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy oraz ilością zadawanych pytań po zakończeniu wykładu.
Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników został obdarowany małym prezentem – preparatem mikrobiologicznym do wykorzystania i zapoznania się z jego działaniem. Teraz wszyscy czekamy na efekty zastosowanych mikroorganizmów.