VI Rajd Rowerowy Bibliotekarzy w  naszej szkole

W sobotę 16 czerwca 2018 roku kilkudziesięciu uczestników VI Rajdu Rowerowego  organizowanego przez Woj. Bibliotekę Pedagogiczną i Powiatową Bibliotekę w Kutnie gościło w Mieczysławowie. Miejsce naszej szkoły nie było przypadkowe. Rajd  zorganizowano w ramach obchodów Stulecia Niepodległości. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych szkół, istnieje 106 lat. Rowerzyści spotkali się przy tablicy upamiętniającej uczniów naszej szkoły , którzy oddali swe życie za ojczyznę w walce z bolszewikami w 1920 roku.  Przy kamieniu z Kopca 3 Maja odczytano wyryte  teksty ślubowania  pierwszych uczniów  szkoły, przedstawiono jego historię. Ogromne zainteresowanie wzbudziły zbiory naszej  izby regionalnej. Pan Andrzej Olewnik z pasją opowiadał o butach furmana, nosidłach do wody czy cepie i wielu innych eksponatach znajdujących się w izbie. Podczas spotkania w świetlicy, dyrektor Danuta Krawczyk przedstawiła historię szkoły. Potem były konkursy  pieśni patriotycznych i  wiedzy o niepodległości. W pięknej scenerii zieleni parku szkolnego, słonecznej pogodzie, kwitnących lip i szumie latających pszczół, uczestnicy rajdu spotkali się przy grillu.  To było miłe spotkanie.  Zapraszamy   do  odwiedzenia szkoły, poznania jej historii.