???? Pierwsze Dni Otwarte Pasieki „Miecio-Bartnik z Sercem”????
Za nami wyjątkowe, choć jeszcze kameralne spotkanie w naszej pasiece????.
31 października podczas pierwszych Dni Otwartych pokazaliśmy uczniom Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Krzyżanowie jak wygląda praca pszczelarza i co kryje się za słoikiem miodu ????
Uczestnicy mogli:
????️ zrobić własne świece z wosku pszczelego,
???? poznać tajniki robienia woskwijek,
???? porozmawiać o ekologii ????, zrównoważonym rozwoju, roli pszczół w ekosystemie i wpływie pszczelarstwa na środowisko ????.
Na razie działamy w trybie „remontowym”. Pomieszczenia, w których powstaje nasz miód, są obecnie w przygotowaniu do lepszego funkcjonowania. Ale już na wiosnę planujemy większe Dni Otwarte! ???? Wtedy pokażemy Wam nową przestrzeń i jeszcze więcej pszczelich atrakcji ????
Rozpoczęcie pracy pasieki umożliwiła wygrana w konkursie EKO-nomia rozwoju: Młodzi Liderzy Zmian! organizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości. Za wygrane 10000 zł zostały zakupione ule, miodarka, węzy, wtapiacz do węzy, stół do oklepiania, ramki i inne potrzebne artykuły, które pozwalają nam rozwijać nasza pasje i działać w duchu zrównowazonego rozwoju.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni Warszawski Instytut Bankowości za dostrzeżenie w nas potencjału. Ta wygrana to nie tylko wsparcie finansowe ale też motywacja do dalszego działania – rozwijania świadomości ekologicznej, przedsiębiorczości i myślenia biznesowego.
Do zobaczenia przy kolejnych miodnych inicjatywach realizowanych przez Pasiekę Miecio – Bartnik Sercem oraz Spółdzielnię Uczniowską z Sercem ! ????✨????
Pani Agnieszka Ryczkowska
Gadżety pasieki
Uczniowie klasy 3TW oraz Pan Rafał Błaszczyk
Wyroby pasieki
Uczniowie szkoły podstawowej 
Uczniowie szkoły podstawowej