🇵🇹 Serdecznie pozdrawiamy Was z Portugalii, gdzie realizujemy nasz drugi tydzień praktyk zawodowych w ramach akredytacji Programu Erasmus+ nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000124909.
Z każdym dniem podnosimy nasze kompetencje zawodowe, kulturowe, społeczne i rzecz jasna – językowe. 😍

Każdy z uczniów realizował w tym tygodniu swoje indywidualne zajęcia praktyczne.

👩🏻‍🍳Gastronomia doskonaliła umiejętności w restauracji, na serwisie jak i w kuchni. Uczniowie zaznajamiali się z warunkami przechowywania żywności, pobierali i kontrolowali próbki żywności oraz organizowali różne stanowiska pracy kucharza. Młodzież dokonała także organoleptycznej oceny potraw.🥐🧅🥞

Przyszli architekci krajobrazu wykonywali dzisiaj inwentaryzację zieleni, pielęgnowali trawniki oraz przenosili przygotowane wcześniej projekty w teren.
Co więcej, nauczyli się rozpoznawać chwasty i szkodniki. 🪲🐌🌱

🙋Uczniowie kierunku mechanizacji rolnictwa i agrotroniki rozpoczęli przegląd i demontaż podzespołów maszyn rolniczych.
Wykonali także diagnostykę i zebrali pomiary do badań technicznych ciągnika rolniczego.🚜
Po wykonanym zleceniu uczniowie omówili z mentorem wypełnianie dokumentacji związanej z naprawami sprzętów rolniczych.

Stay tuned!!! 😃💪