🚒Za nami pierwszy dzień „Ekologicznego Tygodnia z Mieciem”, który zdominowały Zawody Sportowo- Pożarnicze Klas Mundurowych 👩‍🚒zorganizowane przez kpt. Zdzisława Pęgowskiego.
W zawodach uczestniczyło 10 zespołów. Uczniowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym polegającym na budowaniu linii pożarniczej. Zmagania młodych kadetów, pełne emocji i zaciętej walki fair play, sędziowali: kpt. Zdzisław Pęgowski, mgr Robert Matecki oraz uczniowie: Damian Rosiak, Bartosz Matusiak, Dawid Drwalewski, Adrian Gutarowski. Pomoc medyczną niósł wszystkim potrzebującym Karol Lubasiński. Sekretarzami zawodów były Klaudia Skalska i Wiktoria Wróblewska, Nikola Wasiak natomiast dokumentowała przebieg kolejnych konkurencji.
Po wyczerpującej sportowej rywalizacji nadszedł czas na zasłużoną pyszną grochówkę 🥣, którą wszyscy raczyli się na szkolnym dziedzińcu w promieniach wiosennego słońca. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego OSP Wały 🚒 Następnie kpt. Z. Pęgowski przedstawił wyczekiwaną przez wszystkich klasyfikację generalną zawodów: Miejsce 🥇 zajęła drużyna klasy 3 TMS, której, oprócz pamiątkowych dyplomów, Pan Dyrektor wręczył Puchar Przechodni Dyrektora ZSCKR w Mieczysławowie. Miejsce 🥈 – drużyna 5TMŻ
Miejsce 🥉– drużyna 3 TMA
Wszystkim zawodnikom należą się wielkie gratulacje, a organizatorom podziękowania.
Jutro kolejna odsłona naszego Ekologicznego Tygodnia z Mieciem – „Rolnictwo precyzyjne”. Zapraszamy!