III Szkolne Święto Liczby Pi.
„Podziwu godna liczba Pi” , będąca tematem wiersza Wisławy Szymborskiej jest najbardziej znaną liczbą promująca matematykę i nauki ścisłe, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie, w tym także u nas w szkole.
Świętowanie rozpoczęliśmy od konkurencji sprawdzającej zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia liczby Pi.
Mistrzem Pamięci został Jakub Frątczak z klasy II TMS podając 81 miejsc po przecinku rozwinięcia liczby Pi.
Zazwyczaj królowa nauk -matematyka kojarzy się z nudnymi zadaniami i trudnymi obliczeniami. Kolejnym punktem programu był Matematyczny Escape Room, który pokazał że nauka matematyki może być fajną przygodą i świetną rozrywką. Pokój zagadek jest również doskonałą grą zespołową, w której ważna jest współpraca i wzajemna pomoc. Przy okazji kształtuje kompetencje takie jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, analizowanie i wyciąganie wniosków.
Najlepsza drużyną, która wykonała zadanie – odzyskanie skarbów Mietka – była klasa V TMŻ.
Prace artystyczne i wypieki z motywem liczby Pi przeszły najśmielsze oczekiwania. To co zaprezentowali uczniowie to były prawdziwe dzieła sztuki. Jury długo zastanawiało się jak wytypować zwycięzcę w tych konkurencjach.
Ostatecznie uznano, że najpiękniejszy i najsmaczniejszy wypiek z liczbą Pi został przygotowany przez Damiana Rosiaka z klasy IV TMA i to on został Mistrzem Smaków Ludolfiny, a najbardziej oryginalną pracę artystyczną zdaniem jury wykonał Bartosz Widera z klasy III TMA zdobywając tytuł Mistrza Artysty.
Podsumowując wszystkie konkurencje najlepsza drużyną została klasa II TMS.
Wszystkie drużyny i Mistrzowie otrzymali nagrody , których sponsorem była Spółdzielnia Uczniowska z Sercem.
Święto zakończyliśmy degustacją przygotowanych pyszności.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do tak pięknego świętowania.