„CUD NAD CUDAMI”- takie hasło było myślą przewodnią tegorocznego spotkania wigilijnego , które odbyło się 22 grudnia 2023r. w ZSCKR w Mieczysławowie. Młodzież pod czujnym okiem pani Anny Zawiślak i Moniki Sobolewskiej wystąpiła w montażu słowno-muzycznym, którego treści przypomniały historię Narodzin Bożego Syna i uwrażliwiły słuchaczy na duchowy wymiar świąt. Widzowie usłyszeli refleksyjne utwory liryczne, w których młodzież oddała hołd Nowonarodzonemu Zbawicielowi. Pięknie wykonane kolędy i pastorałki sprawiły, że nasze serca wypełniła radość. Ukazane zostały odwieczne wartości, takie jak miłość, życzliwość, nadzieja.
Wszyscy występujący wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Po występie głos zabrał dyrektor szkoły pan Dominik Królak, który złożył życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życząc wszystkim , aby te święta były wyjątkowe, magiczne , niezapomniane. Uroczyste spotkanie uświetnił swoja obecnością ks. proboszcz Piotr Sapiński, który odczytał uroczyście fragment Ewangelii wg. św. Łukasza, pobłogosławił opłatki i poprowadził modlitwę. Na koniec również złożył życzenia błogosławionych Świąt, odnalezienia w swoich sercach wartości o których młodzież wspominała .
Nie pozostaje nic innego jak tylko podziękować młodzieży, która włożyła wiele pracy i trudu w tegoroczne przygotowania, pani kierownik Iwonie Jabłońskiej i pani Annie Zawiślak za cudowny śpiew kolęd. Skoro stanowimy jedną Rodzinę to nie mogło być inaczej – jak tylko wspólne kolędowanie młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły. Niech Boża Dziecina błogosławi nam wszystkim i naszym Rodzinom.