💚 Dziękujemy Fundacji Drzewa Miejskie za dzisiejszy wspaniały dzień! Uczniowie technikum architektury krajobrazu uczestniczyli w nietypowej lekcji połączonej z zajęciami praktycznymi. Pani Magdalena Zarzycka, członek fundacji, opowiedziała nam o korzyściach, które wynikają z obecności drzew. Przedstawiła problemy i trudności, z którymi mierzą się drzewa sadzone w przestrzeni miejskiej. Na slajdach mogliśmy zobaczyć najstarsze drzewa w Polsce oraz usłyszeć o ich znaczeniu. Spotkanie w sali zakończyło się omówieniem metod diagnostyki drzew, które mają na celu ocenę stanu zachowania drzew w kontekście tego, czy stanowią one zagrożenie.
🍀 Kolejnym etapem były zajęcia w terenie, które Pani Zarzycka poprowadziła wspólnie z Panem Przemysławem Kosowskim. Mogliśmy obserwować test obciążeniowy jednej z topól rosnących w przyszkolnym parku. Później uczestniczyliśmy czynnie w badaniu z wykorzystaniem tomografu, czyli tzw. tomografii sonicznej. Badanie to dotyczyło jednego z egzemplarzy jesiona.
🍀 Spotkanie to było możliwe dzięki prowadzonym pracom na terenie przyszkolnego parku zabytkowego. Jest to kolejny etap przygotowywanej rewaloryzacji tego terenu. Korzystamy z każdego możliwego sposobu, aby zgłębiać naszą wiedzę w zakresie architektury krajobrazu.
🍃 Dzisiejszy dzień dostarczył nam wielu wrażeń i nowej wiedzy. Dziękujemy bardzo! Mamy nadzieję, że to nie będzie ostatnie nasze spotkanie, ponieważ w głębi serca liczymy na więcej. 💚