PILNE!!
Dowiedzieliśmy się w ciągu ostatnich godzin o pilnych potrzebach pewnej rodziny.
Pragniemy razem z Kutnowski Szpital Samorządowy Sp z o. o. dołączyć do akcji.

Dlatego wielka prośba do Was wszystkich – uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców, sympatyków. Poświęćcie chwilę i przeczytajcie.

Zostało mało czasu, bo zbiórka zakończyć się musi do tego piątku!

Dar prosimy składać w sali nr 14 lub u Pani Natalii Topólniak.

👨‍👩‍👧‍👦 Historia Rodziny

Życie nie rozpieszczało pani Aldony. W wieku 18 lat trafiła na nieodpowiedniego partnera i urodziła dziecko. Aby chronić siebie i dziecko odeszła od niego. Po 2 latach poznała obecnego partnera, z którym założyła szczęśliwą rodzinę. Mają wspólne dziecko, jednak obecnie kobieta jest w ciąży z kolejnym. Lada chwila pojawi się na świecie. Od roku rodzina sprawuje pieczę zastępczą nad bratem pani Aldony. Ze względu na bardzo złą sytuację w domu chłopca, kobieta podjęła decyzję o zabraniu go do siebie. Uchronili go przed domem dziecka. Rodzina mieszka w małym dwupokojowym mieszkaniu, które wymaga remontu. W tym momencie priorytetem było wyremontowanie pokoju dla chłopca. To jeden z warunków, aby mógł zostać w tej rodzinie. Silną stroną rodziny jest wzajemne wsparcie.

🌟 Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność

2. Kuchnia gazowa z piekarnikiem – rodzina posiada kuchenkę z dwupalnikową płytą. Jest to duże utrudnienie w przygotowaniu posiłków przy 5-cio osobowej rodzinie.

3. Wyposażenie mieszkania (Pościele, koce oraz ręczniki. Te obecne są bardzo zniszczone).

🛍️ Pozostałe potrzeby Rodziny

• Żywność trwała
• Herbata
• Kawa
• Ryż
• Mleko
• Makaron
• Mąka
• Płatki śniadaniowe
• Dżem
• Cukier
• Olej
• Kasza
• Konserwy mięsne
• Inne (Herbata rozpuszczalna smakowa, kawa mielona, mleko 2%, płatki śniadaniowe tylko czekoladowe, kakao dla dzieci,.)

🧹Środki czystości

• Mydło / żel myjący
• Płyn do płukania tkanin
• Szampon
• Szczoteczka do zębów
• Pasta do zębów
• Płyn do mycia naczyń
• Inne (Chusteczki nawilżane dla dzieci, płyn do szyb, chusteczki do czyszczenia mebli, płyn do WC, kostki do WC, papier toaletowy, ręcznik papierowy, gąbki do naczyń, gąbki do kąpieli dla dorosłych oraz dla dzieci,płyn do mycia podłogi,płyny do kąpieli dla dzieci oraz balsamy dla dzieci.)
• Artykuły dziecięce (pasta do zębów dla dorosłych oraz pasty smakowe dla dzieci.

👚Odzież

Miłosz: Dres (Całoroczne)
• Rozmiar: 140 cm, Uwagi: Kolor czarny.
Miłosz: Bluzka (Całoroczne)
• Rozmiar: 140 cm, Uwagi: Koszulki na krótki rękaw, kolor czarny mogą być jakieś napisy lub aplikacje .
Miłosz: Bielizna (Całoroczne)
• Rozmiar: 140 cm, Uwagi: Bokserki chłopięce, kolor bez znaczenia.
Miłosz: Bielizna (Całoroczne)
• Rozmiar: 140 cm, Uwagi: Skarpetki rozmiar 38 kolor bez znaczenia.

Kornelia: Leginsy (Zimowe)
• Rozmiar: 128 cm, Uwagi: Kolor bez znaczenia mogą być aplikacje
Kornelia: Bluza (Przejściowe)
• Rozmiar: 128 cm, Uwagi: Bluza rozpinana, kolor czarny mogą być jakieś aplikacje
Kornelia: Bielizna (Całoroczne)

• Rozmiar: 116 cm, Uwagi: Kolor bez znacZenia, bluzka długi rękaw

🏠Wyposażenie mieszkania

Uwagi:
• Ręczniki dla dzieci kąpielowe rozmiar150/200, dziewczynki lubią bajkę blue, chłopiec bajka robloks lub mine Craft oraz ręczniki dla rodziców 150/200, ręczniki małe 150/100, oraz ścierki kuchenne 50/70,koce dla dzieci 160/200 dla dziewczynek koce myszka Miki, dla chłopca robloks lub mine Craft, komplety pościeli 160/200, dla dziewczynek pościel blue dla chłopca mine Craft lub robloks,prześcieradła z gumką 160/200 kolor bez znaczenie.

• Ręczniki
• Koc
• Pościel (poszwy, prześcieradło)

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:

• Kuchenka (rodzina posiada kuchenkę bez piekarnika dwu palnikową jest to sama płyta )
• Czajnik elektryczny(obecny jaki rodzina posiada jest na gaz,lada chwila pojawi się malutka dziewczynka o taki czajnik bedzie niezbędny do zagotowania szybko wody),
• deska do prasowania(rodzina nie.posiada deski, a przy 4dzieci jest to ułatwienie podczas prasowania)
• odkurzacz (obecny się spalił,urodził się małe dziecko a odkurzać w domu trzeba codziennie ponieważ rodzina pali w domu w piecu koza)
• żelazko (obecne żelazko jest już bardzo stare, trochę zaczyna przypalać))

🎁 Potrzeby niematerialne

Kurs na prawo jazdy kat. B dla Pani Aldony

❤️ Szczególne upominki