„Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1–7 czerwca 2023 r. Hasło tegorocznego Tygodnia Czytania zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Do głośnego czytania podczas OTCD zaprosiliśmy dziś uczniów klasy IIIB ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie.

Książki w szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i przygód niezwykłych bohaterów, którzy są źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości.

Jednocześnie – korzystając z metafory książki-ogrodu – połączyliśmy obchody OTCD z aktywnościami na świeżym powietrzu, świetnie się bawiąc i rozwiązując zadania w trakcie gry terenowej i odpoczywając na trawie podczas pikniku.

Nasi młodsi koledzy mieli również okazję zwiedzić nasze szkolne muzeum i dowiedzieć się jak wyglądała polska wieś ok.100 lat temu.

Słodki poczęstunek dla naszych gości przygotowały uczennice Technikum Usług Gastronomicznych.