🪴🫁🧠 Od głębokiego oddechu rozpoczyna się nasze życie i kończy się, gdy zaczyna nam go brakować. Dla naszego organizmu nie jest obojętne, jakim powietrzem oddychamy. Dlatego proponujemy Wam udział w akcji „DOTLEŃ SIĘ „. W czasie Ekologicznego Tygodnia z Mieciem (17-22 kwietnia) będziecie mogli przygarnąć posadzone przez uczniów z technikum architektury krajobrazu zielistki (Chlorophytum comosum). Ta roślina doniczkowa jest idealna dla każdego, ze względu na niewielkie wymagania i łatwą uprawę. Jest to świetna roślina oczyszczająca powietrze w mieszkaniu. Działa jak filtr, usuwając z powietrza szkodliwe substancje i bakterie chorobotwórcze. Jednocześnie zwiększa ilość tlenu i nawilża powietrze. Wyłapuje z powietrza kurz oraz inne substancje toksyczne. Zmniejsza szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, dlatego warto ustawiać ją w pobliżu komputera lub telewizora. Jest to roślina obowiązkowa w domach alergików i osób z chorobami płuc.

P.S. Akcja adopcji zielistki będzie trwała do wyczerpania zapasów. 😉