Dziś w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie – w ramach wizytacji kanonicznej parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie, odwiedził nas Jego Ekscelencja ks. bp. Wojciech Osial w asyście duszpasterzy: Proboszcza ks. Mirosława Czarnołęckiego, ks. Wikarego Mateusza Podkowińskiego oraz Proboszcza zaprzyjaźnionej parafii św. Andrzeja Apostoła w Kaszewach ks. Andrzeja Rzeźnickiego. 

W imieniu całej społeczności szkolnej zacnych gości powitał pan dyrektor Dominik Królak, później głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców pani Agnieszka Ratajczyk w asyście pani Ewy Chmieleckiej. 

Następnie przyszedł czas na młodzież, która zaprezentowała nawiązujący do czasu Wielkiego Postu montaż słowno-muzyczny. Szacowni Goście byli zachwyceni umiejętnościami artystycznymi uczniów. Ich zdolnością śpiewu, recytacji oraz ogólnym wyrazem scenicznym. Scenerię do tego wyjątkowego spotkania przygotowała nauczycielka religii Monika Sobolewska. Miłą chwilą była rozmowa Jego Ekscelencji z młodzieżą. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem dla całej społeczności szkolnej, po którym szanowni Goście obejrzeli szkołę. Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie z gronem pedagogicznym, pracownikami szkoły, przedstawicielami Rady Rodziców. Przebiegało ono w niezwykle ciepłej atmosferze. Jego Ekscelencja poznał wszystkich uczestniczących w spotkaniu i miał okazję chwilę z nimi porozmawiać.

Takie spotkania są niewątpliwie czasem refleksji nad tym, co w życiu dobre i wartościowe. Nawiązując do sytuacji, która dziś dotyka osobę świętego Jana Pawła II ksiądz Biskup przypomniał wszystkim słowa wielkiego Polaka : „Wymagajcie od siebie, chociażby inni od was nie wymagali”. 

Wizyta tak niezwykłego gościa była wyjątkowym wydarzeniem , ogromnym przeżyciem i zaszczytem dla społeczności szkoły.