Międzynarodowy Dzień Pizzy🍕🍕🍕

Pizza to jedno z najpopularniejszych i najsmaczniejszych dań na świecie. 😋🍕Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Pizza stała się gwiazdą 9 lutego również w sklepiku szkolnym.

Z okazji tego święta specjalnie dla Spółdzielni Uczniowskiej z Sercem Piekarnia Krośniewice przygotowała pizzę, która skradła serca (żołądki) wielu uczniów i pewnie zagości u nas na dłużej.

Ciekawostki o pizzy :

•Największa pizza przygotowana została w RPA w 1990 roku. Zużyto do niej prawie 4 tys. kg sera i niespełna 2 tys. sosu pomidorowego. Jej średnica to 37,4 m, a ważyła ponad 12 ton.

•Sobotnie wieczory to czas, kiedy na świecie zjadane jest najwięcej pizzy w całym tygodniu.

•Rekord w najszybszym zjedzeniu pizzy o średnicy 30 cm należy do Amerykanina, któremu zajęło to zaledwie 41,31 sek.

•Najwięcej pizzy jedzą Norwegowie – aż 5,4 kg na mieszkańca rocznie

•Najdłuższa pizza świata mierzyła 405 metrów i przygotowano ją w Massie.

•Najczęściej wybierane składniki do pizzy do pieczarki, szynka, papryka, salami i cebula.

•W USA sprzedaje się 350 kawałków pizzy na sekundę.

•W 2001 roku Pizza Hut dostarczyła pizzę salami na międzynarodową stację kosmiczną.

•Armia amerykańska dysponuje pizzą, która jest zdatna do spożycia przez 3 lata.