Dzień Czytania 📚📚📚📚

W ramach promocji czytelnictwa oraz ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nasi uczniowie – Oliwka, Dawid oraz Szymon z klasy II TMA pod opieką p. K.Wojtczak wybrali się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie aby wspólnie z młodszymi kolegami poczytać książkę Michaela Englera – „Boże Narodzenie z ciotką Józefiną „.

To mądra, pełna magicznego uroku bajka z pięknymi, nastrojowymi ilustracjami, opowiadająca o rodzinnych więzach, pokonywaniu trudności i radości dzielenia się z innymi. Zasłuchani trzecioklasiści siedząc wygodnie w bibliotece słuchały w zamyśleniu, zauroczone przygodami bohaterów literackich. Po wysłuchaniu książki dzieci już wiedzą czy Ciotka Józefina przyjechała na Święta Bożego Narodzenia ?

Rozwój cenionych we współczesnym świecie cech, jak kreatywność, twórczość czy empatia, to tylko niektóre zalety wynikające z czytania książek.