8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania🥦🥬. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

Z tej okazji w naszej szkole Spółdzielnia Uczniowska z Sercem przygotowała dla uczniów spotkanie z dietetykiem, trenerem personalnym, instruktorem fitness i jednocześnie nauczycielem przedmiotów zawodowych w naszej szkole w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych- p. Natalią Topólniak.

Podczas prelekcji zasad zdrowego żywienia i racjonalnego podejścia do diet zostały przedstawione i omówione przykładowe „zdrowe talerze” na śniadanie, obiad i kolację przygotowane przez uczennice klasy IV TUGiŻ.