1 września w Naszej Szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Punktualnie o godzinie 10.00 na komendę „Baczność! Sztandar szkoły wprowadzić” zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2022/2023. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego głos zabrał dyrektor szkoły – Pan Dominik Królak.
Pan dyrektor powitał wszystkich zgromadzonych i jak na historyka przystało przypomniał wydarzenia z 1939 roku. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć Bohaterów sprzed 83 lat.
W dalszej części uroczystości uczniowie, którzy w czerwcu odbywali praktyki zawodowe, otrzymali dziś świadectwa. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Amelia Fidrysiak, Dominik Dutkiewicz, Rafał Koczaski, Miłosz Modliński (kl. III TMRiA/TAK, wych. Pani Krystiana Czekalska), Konrad Drzewoszewski, Krystian Rulewicz (kl. III TMRiA, wych. Pan Dominik Królak), Michalina Dąbrowska, Amelia Mańkowska, Adam Cieślak, Szymon Gawryszczak, Szymon Jaroszczak, Kacper Rybicki, Bartek Habasiński, Dominik Turowiecki, Kamil Wiśniewski (kl. III TMRiA/TŻiUG, wych. Pani Anna Zomerfeld), Krzysztof Kasztelan, Juliusz Olczak (kl. II TMRiA, wych. Pan Paweł Jabłoński), Davyd Kruk (kl. II TMRiA/TAK, wych. Pani Iwona Miller), Jakub Stępniak, Dawid Szewczyk, Bartosz Widera, Szymon Widera (kl. I TMRIA, wych. Pani Agnieszka Ryczkowska), Karol Sawicki, Kamil Kubiak, Antoni Woźniak (kl. I TMRiA, wych. Pan Robert Matecki).
Rozpoczęcie roku szkolnego było doskonałą okazją, by podziękować rodzicom, którzy tak licznie i bezinteresownie zaangażowali się w przygotowania Jubileuszu 110-lecia Naszej Szkoły, który odbył się 11 czerwca. Zaproszeni rodzice otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz najnowsze opracowanie ksiąkowe 110-letniej historii Szkoły w Mieczysławowie.
W dalszej części uroczystości Pan dyrektor powitał nowych nauczycieli w gronie: Panią Katarzynę Lachowicz, Panią Małgorzatę Rojewską, Panią Natalię Topólniak, Panią Katarzynę Wojtczak, Pana Zbigniewa Borowieckiego, Pana Andrzeja Janczaka i Pana Dominika Stasiaka oraz przedstawił nauczycieli, którzy będą uczyli w nowym roku szkolnym.
Szczególne słowa zostały skierowane do uczniów klas pierwszych, których uczniowie będą kształcić się w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
Pan Dyrektor życzył zgromadzonym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły wielu sukcesów i powodzenia. Rozpoczynamy kolejny rok szkolny.
Niech to będzie rok pełen zdrowia, sukcesów i radości, którą niesie ze sobą zdobywanie wiedzy oraz wspaniałych, szczerych przyjaźni!