W dniu 21 sierpnia 2022 r. nasza szkoła brała udział w uroczystościach Dożynkowych Powiatowo-Gminnych w Krzyżanowie. Rozpoczęto dożynki od przemarszu korowodu spod kapliczki na teren Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Tam odbył się ceremoniał dożynkowy i starości wręczyli wójtowi i staroście wypieczony chleb.
Następnie zgromadzeni wzięli udział w Mszy Św. Polowej w intencji rolników. Po mszy rozpoczęły się występy artystyczne zespołów folklorystycznych z Powiatu Kutnowskiego: gm. Dąbrowice, gm. Krzyżanów, gm. Kutno i gm. Strzelce.
O godz. 16-tej odbyła się Gala Disco Polo: Camasutra, Andreas, Light of Hope, 2 For You, Imperium oraz dyskoteka plenerowa z DJ Mateuszem Winiarskim. Ponadto w programie imprezy m.in. bezpłatna strefa zabaw dla dzieci: dmuchańce i eurobungee, regionalne przysmaki, wiejski stół i bogate zaplecze gastronomiczne. Atrakcją naszego stoiska było malowanie kredkami i kolorowym piaskiem.