‼️Uwaga maturzysto 2022‼️

🧏‍♀️Jeżeli ukończyłeś liceum lub technikum lub szkołę branżową II stopnia w 2022 roku możesz ubiegać się o stypendium 7.000,00 zł rocznie !!!

🧏‍♂️Musisz spełnić jednocześnie następujące 4 warunki:

1. zdasz dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym (uzyskasz odpowiednią ilość punktów tzn. min. 100 – zgodnie z wymaganiami programu);

2. zostaniesz przyjęty w roku akademickim 2022/2023 na I rok studiów stacjonarnych w polskich publicznych uczelniach akademickich;

3. mieszkasz na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców;

4. pochodzisz z niezamożnej rodziny (w której dochód na osobę wyliczony w czerwcu 2022r.nie przekracza 2107 zł brutto);

I dodatkowo jeden z poniżej wymienionych warunków:

• pochodzisz z rodziny (czyli jesteś dzieckiem) byłego pracownika PGR (SEGMENT I A) lub

• jesteś/byłeś uczestnikiem* finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej (SEGMENT I B) lub

• jesteś członkiem rodziny wielodzietnej lub jesteś/byłeś wychowankiem rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka (SEGMENT I C) lub

• masz rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji programu (SEGMENT II).

możesz otrzymać stypendium pomostowe na I roku studiów

w wysokości 7000 zł na cały rok.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wspomaga organizacyjnie FEP przy rekrutacji do Programu tegorocznych maturzystów wyłącznie w SEGMENCIE I A, tj. maturzystów 2022r., którzy wywodzącą się ze środowisk popegeerowskich – są dziećmi byłych pracowników ppgr, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej 2 lat.

Wnioski wypełnianie są wyłącznie on-line na www.stypendia-pomostowe.pl

Aplikacja będzie aktywna w terminie od 4 lipca do 16 sierpnia 2022 r. do godz. 16.00!!

Dokumentację w wersji papierowej w ramach należy dostarczyć najpóźniej do 25 sierpnia 2022r.:

1. do Oddziału KOWR najbliższego miejsca zamieszkania – dotyczy SEGMENTU I A

2. do Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości – dotyczy SEGMENTU i B I C,

3. do Organizacji Lokalnej, od której maturzysta otrzymał rekomendację – dotyczy SEGMENTU II.

Nr telefonu do Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości – 42 632 59 91.

Nr telefonu do OT KOWR w Łodzi – 42 636 53 26