🌺🌺🌸🌸 Jubileusz 110-lecia szkoły jest okazją do zmian!
Tym razem dokonaliśmy nowych nasadzeń na botaniku. Rabaty bylinowe zakładamy z roślin wieloletnich, ale one również wymagają odmłodzenia po kilku latach! Tak też zrobiliśmy. 😊 Podzieliliśmy rozrośnięte kępy bylinowe i przesadziliśmy je. Ich miejsce zajęły nowe gatunki roślin. Tym razem zdecydowaliśmy się na drzewka w formie piennej oraz niskie, płożące byliny lub krzewy. Pomysł na aranżację tej rabaty narodził się w głowach uczniów III klasy technikum architektury krajobrazu. Do realizacji jednak włączyli się wszyscy uczniowie z klas AK. Nie możemy zapomnieć o chłopcach z mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, którzy pomagali nam przy najcięższych pracach.
My jesteśmy zachwyceni efektem końcowym. Sami zobaczcie! ⤵️
To na botaniku uczymy się rozpoznawać rośliny ozdobne. Nie mogło więc zabraknąć etykiet z nazwami łacińskimi posadzonych gatunków. Pełna profeska! 😉😄