Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości przebiegały inaczej niż zaplanowaliśmy. Akademia przygotowana przez klasy II TMRiA/TAK i IV TMRiA/TAK, pod czujnym okiem Pani Iwony Miller i Pana Pawła Babeckiego, ze względu na sytuację epidemiologiczną nie mogła się odbyć. W związku z tym uczniowie ww. klas wraz z opiekunami przygotowali prezentację multimedialną, która zawierała najważniejsze wydarzenia związane z walkami Polaków o niepodległą Polskę. Pokaz slajdów odbył się we wszystkich klasach na trzeciej godzinie lekcyjnej. Podniosłym elementem dzisiejszych obchodów był ceremoniał przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod dowództwem kapitana Pana Zdzisława Pęgowskiego. Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt połączone z odsłuchaniem Hymnu Narodowego to nawiązanie do tradycji i patriotyzmu. 11 listopada to ważne święto państwowe,  upamiętniające odbudowę naszego kraju po 123 latach niewoli. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie przeżyli ten ważny dla wszystkich Polaków dzień w sposób świadomy i pełen szacunku dla naszej narodowej tradycji i historii.