W piątek, 22 października, w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Skierniewicach odbył się jeden z etapów ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. Do konkursu zgłosiło się 40 drużyn z województwa łódzkiego i mazowieckiego. Turniej ma na celu propagowanie ekologicznych źródeł energii. W tym roku drużyny miały za zadanie skonstruowanie prototypu turbiny wodnej. Na turniej przyjechały szkoły techniczne z Polski centralnej, czyli przede wszystkim z województw łódzkiego i mazowieckiego, ale kilka szkół także spoza tego regionu. Młodzi adepci szkół technicznych przygotowują projekty, a następnie modele turbin wodnych oczywiście w skali mikro. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Jaroszczak i Kamil Rybicki z klasy III TMRiA. W rywalizacji nasi uczniowie zajęli wysoko punktowane 5 – miejsce. Opiekunem był p. Mirosław Ziębiński.