1 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Punktualnie o godzinie 9.00 na komendę „Baczność! Sztandar szkoły wprowadzić” zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego głos zabrał nowy dyrektor szkoły – Pan Dominik Królak.
Pan dyrektor powitał wszystkich zgromadzonych i oddał głos swojej poprzedniczce – Pani dyrektor Danucie Krawczyk, która wręczyła nagrody uczniom klas drugich i trzecich. Uczniowie, którzy w czerwcu odbywali praktyki zawodowe, odebrali dziś świadectwa. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Amelia Fidrysiak, Zuzanna Szwajewska, Wiktoria Eizenchart (kl. II TAK, wych. Pani Krystiana Czekalska), Dominik Dutkiewicz, Rafał Koczaski, Miłosz Modliński (kl. II TMRiA, wych. Pani Krystiana Czekalska), Konrad Drzewoszewski (kl. II TMRiA, wych. Pan Dominik Królak), Małgorzata Zuchniewicz (kl. III TAK, wych. Pani Anna Antczak), Kacper Fidrysiak, Kacper Miniszewski, Szymon Skonieczny, Damian Stęsicki Marcin Szymański (kl. III TMRiA, wych. Pani Anna Antczak).
Pan Robert Matecki wręczył pamiątkowe medale uczniom, którzy wzięli udział w rywalizacji sportowej. Zwyciężyła Magdalena Dębska, tegoroczna absolwentka.
Dalsza część uroczystości była bardzo sentymentalna i wzruszająca. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego stało się okazją, aby podziękować Pani dyrektor Danucie Krawczyk za dekadę pracy pod jej skrzydłami. Padło wiele pięknych słów, choć żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, czego doświadczyliśmy dzięki Pani Dyrektor, a najprostsze słowo DZIĘKUJEMY- wydało się być jedynym właściwym.
W imieniu Grona Pedagogicznego i pracowników Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie wystąpili: Pani Lidia Dobrowolska, Pani Anna Zomerfeld i Pan Robert Matecki. Radę Rodziców reprezentowały: Pani Anna Jaroszczak i Pani Agnieszka Ratajczyk.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego wystąpili: Małgosia Zuchniewicz, Damian Stęsicki i Marcin Szymański. Zaprzyjaźnione ze szkołą Stowarzyszenie Chór „Speranza” reprezentowali: Pani Iwona Jabłońska, Pani Magdalena Swenderska i Pan Cezary Górczyński.
Coś się kończy, coś zaczyna (…) Pani Katarzyna Olkiewicz i Pani Iwona Jabłońska wręczyły bukiet kwiatów Panu Dyrektorowi Dominikowi Królakowi życząc powodzenia, sił i wytrwałości na nowym, tak ważnym stanowisku.
W dalszej części uroczystości Pan dyrektor powitał nowych nauczycieli: Panią Agnieszkę Ryczkowską, Panią Agnieszkę Suchorzewską, Panią Monikę Olczak i Pana Pawła Babeckiego oraz przedstawił nauczycieli, którzy będą uczyli w nowym roku szkolnym. Szczególne słowa zostały skierowane do uczniów klasy pierwszej, której uczniowie będą kształcić się w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik architektury krajobrazu.
Pan Dyrektor życzył zgromadzonym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły wielu sukcesów i powodzenia. Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Niech to będzie rok pełen zdrowia, sukcesów i radości, którą niesie ze sobą zdobywanie wiedzy oraz wspaniałych, szczerych przyjaźni!!