Uczniowie technikum architektury krajobrazu zwiedzili w dniu dzisiejszym Dom Urodzenia Fryderyka Chopina oraz Park w Żelazowej Woli. Ten wspaniały polski kompozytor i pianista urodził się tutaj w 1810 roku. Muzeum składa się z oficyny (tzw. dworku) oraz 7-hektarowego parku krajobrazowego nad rzeką Utratą. Projekt rewitalizacji parku opracował prof. Franciszek Krzywda-Polkowski, twórca polskiej szkoły architektury krajobrazu. Prace zostały przeprowadzone w latach 1932 – 1937. Z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina (w 2010 roku) przeprowadzono renowację całego zespołu muzealno-parkowego. Jej autorem była pracowania Bolesława Stelmacha. Ten „zielony pomnik” kompozytora udało się stworzyć dzięki hojności społeczeństwa – z roślin przekazywanych w darze przez zakłady ogrodnicze i szkółki z kraju i zagranicy. Na terenie parku młodzież mogła zobaczyć około 10 tys. gatunków i odmian drzew, krzewów i bylin z kraju i ze świata.
Nauka w terenie jest o wiele przyjemniejsza niż w szkolnej ławce 😉
KC