‼️Umowa na realizację projektu podpisana!
„ Nowe kompetencje dla nowoczesnej edukacji rolniczej” – taką nazwę nosi projekt podpisany w dniu 24 sierpnia 2020 roku przez dyrektora naszej szkoły p. Danutę Krawczyk z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, którego przedstawicielem był p. Robert Baryła, członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego, jednocześnie absolwent naszej szkoły. Miło nam było, że w tak ważnym dla naszej społeczności wydarzeniu obecny był p. Tadeusz Woźniak, poseł na Sejm RP.
Projekt będzie trwał od IX.2020 – IV.2022
– KWOTA DOFINANSOWANIA 705 328,75 zł z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.
W ramach projektu uczniowie odbędą szkolenia zawodowe, staże i kursy podnoszące kwalifikacje uniwersalne. Szkoła
zostanie wyposażona w środki trwałe niezbędne do nauki zawodu, a nauczyciele ukończą studia podyplomowe i kursy zawodowe.
W ramach projektu dla uczniów zorganizowane będą:
*Kurs kwalifikacyjny zakończony certyfikatem spawania techniką mig/mag,
*Kurs kwalifikacyjny zakończony certyfikatem obsługi wózka widłowego,
*Kurs obsługi pilarek spalinowych i elektrycznych połączony z techniką alpinistyczną kwalifikacyjny zakończony certyfikatem,
*Kurs małej księgowości kwalifikacyjny zakończony certyfikatem,
*Kurs chemizacyjny kwalifikacyjny zakończony certyfikatem.
Rolnicy, którzy stosują środki ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy powinni posiadać zaświadczenie o ukończeniu kursu chemizacyjnego. Zaświadczenie niezbędne jest przy kontrolach ARiMR i WIORIN.