26 lutego 2020 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona – Macieja Rataja.
W tym roku hasłem przewodnim obchodów Dnia Patrona były znamienne słowa Macieja Rataja: „W czynach leży siła i zasługa, a nie w słowach i formach”.
Uroczystą akademię przygotowała klasa I technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wraz z wychowawcą p. Dominikiem Królakiem. Przygotowane przez uczniów przedstawienie przybliżyło szkolnej społeczności najważniejsze fakty z biografii Macieja Rataja oraz jego drogę po szczeblach kariery politycznej.
Uczniowie przypomnieli wartości, które cenił: szacunek do warstwy społecznej, z której się wywodził, do ziemi ojczystej, polskiej kultury i języka. Podkreślili jego dbałość o dobro kraju, prawdę i wolność, zaznaczyli, że zostawił nam cenne dziedzictwo.
Uczennice z klasy I technikum architektury krajobrazu: Wiktoria Eizenchart, Weronika Lewandowska i Karolina Wesołowska uświetniły uroczystość wykonanymi pieśniami patriotycznymi, które należą do klasyki gatunku. „Biały Krzyż” i „Rota” wprowadziły podniosły nastrój tej przepięknej lekcji patriotyzmu w jakiej mieliśmy dziś okazję uczestniczyć.
Spotkanie szkolnej braci było okazją do wręczenia Dyplomów dla stypendystów ZSCKR w Mieczysławowie. W gronie najlepszych uczniów znaleźli się: Amelia Fidrysiak (klasa I TAK), Dominik Dutkiewicz (klasa I TMRiA), Rafał Koczaski (klasa I TMRiA), Damian Piotrowski (klasa III TMRiA), Karolina Cywka (klasa IV TAK), Maja Fabjańska (klasa IV TAK) i Patrycja Frątczak (klasa IV TAK).
AZ