Grupa 15 uczniów Technikum Architektury Krajobrazu wraz z opiekunkami,  bladym świtem wyruszyli pociągiem do Poznania, na XIV Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.

       GARDENIA  to prezentacja światowych trendów w branży architektury krajobrazu. Największe wydarzenie ogrodnicze w Polsce, o sprawdzonej formule targów, prezentuje corocznie wszystkie aspekty dotyczące projektowania, wykonywania i pielęgnacji terenów zieleni. Profesjonaliści i amatorzy mają okazję przyjrzeć się nowościom w zakresie roślin, materiałów oraz maszyn i urządzeń stosowanych w ogrodach, parkach i zieleńcach. Najlepsi wystawcy honorowani są Medalami MTP. Kapituła konkursowa  w bieżącym roku wyróżniła  13 innowacyjnych produktów  z różnych sektorów branży ogrodniczej. Prawie połowa z nich to rośliny o podniesionej odporności lub produkty do ich pielęgnacji podnoszące tę właściwość. Drugim ważnym motywem jest ograniczenie dalszych zmian klimatu i produkty związane z szeroko pojętym trendem eko.

Spośród nagrodzonych produktów, nam najbardziej podobały się: zimozielona trawa kostrzewa „Miedzianobrody“, robot koszący ABROGIO Next Line 4.0, który korzystając z technologii GPS, Bluetooth i GSM umożliwia bezpieczną łączność w dowolnym czasie i miejscu. Z małej architektury zwróciły nasza uwagę wyroby ze stali CORTEN a wśród nich wspaniałe, opalane drewnem,  bezpieczne dla środowiska grille ogrodowe. Wyjazd był  udany, pouczający, a przede wszystkim  inspirujący.

Musimy też wspomnieć  iż na targach spotkaliśmy naszą Kutnowską  Królową Róż 2019, która wraz z uroczymi Paniami  z Działu Promocji Miasta Kutno, pięknie i godnie prezentowały na stoisku Kutno-  Miasto Róż  nasz region. Dziękujemy jeszcze raz za zaproszenie i wejściówki dla naszej szkoły.

                   KC, MJ wraz z młodzieżą