Uczniowie z ZSCKR w Mieczysławowie przyłączyli się do akcji Hufca ZHP w Kutnie pod hasłem „Ocieplamy psią i ptasią budę”. Od 7 października do 27 listopada nasi wolontariusze zbierali najpotrzebniejsze artykuły dla zwierząt: pościel, ręczniki, koce, legowiska, podkłady, ręczniki papierowe, detergenty, karmę dla psów i kotów, ziarno dla ptaków, makaron, ryż, środki opatrunkowe oraz słomę.
„Jesteśmy szkołą z sercem i pomaganie mamy we krwi” – powiedziała jedna z uczennic. Młodzież z Mieczysławowa chętnie włącza się w różne akcje i inicjatywy społeczne. Na hasło: „potrzebna pomoc” odzew jest natychmiastowy. „Zwierzęta, a w szczególności psy – to przyjaciele człowieka. Naszym obowiązkiem jest pomóc zapewnić im jak najlepsze warunki do przetrwania zimy” – skomentowała wolontariuszka z Samorządu Szkolnego.
Pani Krystiana Czekalska, która jest opiekunem Samorządu Szkolnego, uczy młodzież empatii i bezinteresownej pomocy. Jak widać jest w tym nieoceniona.
Wiosną ruszy kolejna edycja akcji, dlatego zachęcamy do pomocy naszym milusińskim. „Do serca przytul psa, weź kota na kolana (…)” i przynieś z domu koc, ręcznik lub kup puszkę karmy.