Przecież my żyjemy

I tworzymy wszystko to, co wiedzieć chcemy!

11 października 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zgodnie z tradycją szkoły przygotowanie obchodów święta oświaty przypadło klasie maturalnej, która wraz z Panią Anną Zomerfeld zadbała o oprawę uroczystości. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Od 1972 obchodzone było pod nazwą Dzień Nauczyciela, od roku 1982 obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej.

Pani dyrektor Danuta Krawczyk złożyła życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas I technikum kształcącego w zawodach: Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, Technik architektury krajobrazu i Technik żywienia i usług gastronomicznych. Dyrektor szkoły Pani Danuta Krawczyk wręczyła nagrody dla najlepiej zapowiadających się uczniów klas pierwszych. Nagrody otrzymali: Amelia Fidrysiak, Adam Cieślak i Krystian Rulewicz.

Z rąk dyrekcji Pani Krystiana Czekalska odebrała wyjątkowe wyróżnienie „Super Nauczyciel”.

Kolejnym wydarzeniem podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej było pasowanie na pierwszy stopień kadeta uczniów II klasy mundurowej technikum kształcącego w zawodzie Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz pasowanie na drugi stopień kadeta uczniów III klasy mundurowej technikum kształcącego w zawodzie Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

W części artystycznej mieliśmy okazję obejrzeć pantomimę w wykonaniu uczniów klasy maturalnej. Przedstawienie było metaforą szkolnego świata i nauczyciela, jako mistrza i opiekuna, który wskazuje właściwą drogę swoim wychowankom.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie nauczycielom Belfrów 2019. Kapituła uczniowskiej braci przyznała nagrody wszystkim pedagogom, w specjalnych kategoriach.

Nauczycielom i pracownikom szkół składamy najserdeczniejszy życzenia. Niech praca z dziećmi i młodzieżą niesie ze sobą nieustanną satysfakcję oraz niech będzie pełna pasji
i zaangażowania!