Spotkanie z okazji Światowego Dnia Wody pt. „Ciekawostki o wodzie”.
We wtorek,  26 marca 2019 roku, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanych przez p. Iwonę Miller pt. „Ciekawostki o wodzie”. Przyczyną do poruszenia takiej właśnie tematyki był ustanowiony przez ONZ na dzień 22 marca Światowy Dzień Wody. Młodzież podczas zajęć poznała ciekawostki dotyczące omawianej cieczy i sposoby na jej oszczędzanie. Dzięki spotkaniu odpowiedziała  na kilka pytań np. dlaczego nartnik unosi się na powierzchni wody, ile kropli wody pomieści „jednogroszówka”? Następnie uczniowie ZSCKR w Mieczysławowie przeprowadzili warsztaty, podczas których goście mieli możliwość zapoznania się z procesem powstawania kuli do kąpieli.