Piłka ręczna
17 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły kibicowali szczypiornistom Wisły Płock.
W rozgrywkach ligowych drużyna z Płocka spotkała się z zawodnikami PGE VIVE Kielce. I chociaż nasi przegrali, to emocji było dużo. Gra obu drużyn była szybka, ale skuteczniejsi okazali się rywale. Ostatecznie mecz określany tradycyjnie „święta wojna” zakończył się wynikiem 24:31 dla Kielc. Dla nas ważnym aspektem było również poznanie zachowań kibiców obu drużyn; w okrzykach i gwizdach wyraźnie odczuwało się wzajemną niechęć . Na trybunach siedziała duża ilość uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i ponadpodstawowych, kibicujących Wiśle. Niestety oni też przejmują tradycję wrogości w stosunku do ekipy z Kielc. A na meczach ligi siatkarskiej mecze odbywają się przy kulturalnym dopingu publiczności a zawodnicy obu drużyn dziękują kibicom.