W piątek (21.09.2018)uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Bednar k. Poznania na międzynarodową wystawę maszyn rolniczych „Agro Show”. Uczniowie mogli podziwiać nowe osiągnięcia techniki zarówno z branży mechanizacji rolnictwa jak i pokrewnych. Częste rozmowy uczniów z wystawcami przyczyniły się do jeszcze lepszego poznania nowych rozwiązań w tej dziedzinie. Najciekawszym punktem wystawy dla naszych uczniów, bez wątpienia, były polowe pokazy maszyn rolniczych różnych marek. Ten „ryk silnika” przyciągnął gro miłośników, nie jeden z nas – uczestników wycieczki – chciałby mieć taki sprzęt na własność. Uczniowie mogli również poznać w praktyce na poletkach doświadczalnych podstawy rolnictwa precyzyjnego. Z wielkim zaciekawieniem podziwialiśmy, jak same maszyny poruszają się z dokładnością przejazdu do 3 cm!!!! W nauce i zwiedzaniu sprzyjała nam świetna pogoda, a w trakcie powrotu do szkoły wyśmienity humor.