19.09.2018 roku II klasa technikum architektury krajobrazu zapoczątkowała wycieczki sprzyjające podziwianiu przyrody (oraz rozpoznawaniu roślin ozdobnych ;-)) Najważniejszym punktem wyjazdu był Ogród Botaniczny w Łodzi. Poza studiowaniem roślin uczniowie wraz z opiekunem nie mogli nacieszyć się niesamowitą kolorystyką natury. Fantastyczna pogoda sprzyjała spacerom, robieniu zdjęć i wylegiwaniu się w cieniu drzew (dowodem na świetną zabawę niech będą zdjęcia). Nauka na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty! Uzupełnieniem wycieczki była wizyta w Planetarium. Tam młodzież uczestniczyła w pokazie „Dobór naturalny”. W filmie tym Karol Darwin opowiadał, jak odwiedzając Galapagos opracował teorię doboru naturalnego oraz zabrał widzów w podróż dookoła świata. W wyśmienitych humorach i z zapasem energii wszyscy wrócili do szkoły nie mogąc doczekać się kolejnych wyjazdów.