Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry”

W dniu 23 maja 2018 roku w Zespole Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie podejmowano Ordynariusza Łowickiego Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Andrzeja F. Dziubę z towarzyszącymi mu osobami, m in. ks. prałatem Mirosławem Czarnołęckim. W uroczystości uczestniczył również Wójt gminy Krzyżanów Pan Tomasz Jakubowski.

Spotkanie zgromadziło całą społeczność szkolną: nauczycieli i uczniów, pracowników szkoły a także przedstawicieli rodziców.

Poprowadzenia uroczystości podjęły się uczennice kl. II TAK, Maja Fabjańska i Patrycja Frątczak, które skierowały do zebranych następujące słowa: „ Witając Księdza Biskupa w naszej szkole czynię to w imieniu całej naszej społeczności. Witam w murach jednej z najstarszych szkół w Polsce. W szkole, która jest dumna z tradycji i świadoma wyzwań obecnych czasów”. Uczyniły to w sposób niezwykle umiejętny i z wielkim wyczuciem miejsca i sytuacji.

Zebranych gości powitała Dyrektor szkoły Pani Danuta Krawczyk. W krótkim wystąpieniu przedstawiła historię szkoły, jej osiągnięcia i sytuację obecną. 

Następnie poproszono o zabranie głosu Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Andrzeja F. Dziubę, który w niezwykle serdecznych słowach zwrócił się do uczestników spotkania podkreślając znaczenie prawdy i obowiązku w życiu człowieka.

Wystąpienie zakończyło przekazanie błogosławieństwa zebranym.

Uroczystość uświetnił występ uczennic kl. II TAK Karoliny Cywki i Pauliny Nijakowskiej.