Zgodnie z tradycją panującą w naszej szkole, uczniowie klas czwartych, czyli przyszli absolwenci, pozostawiają po sobie pamiątkę sadząc drzewo. W tym roku wybór padł na buka pospolitego w odmianie ‘Rohanii’.Jest to piękna odmiana, wyróżniająca się ciemnoczerwonym kolorem liści, które to dodatkowo są silnie regularnie powycinane oraz pofalowane.

Buki należą do drzew twardych i wytrwałych, który nie zrzucają wszystkich liści jesienią. Posiadają właściwości chłodzące, antyseptyczne i dezynfekujące, dlatego wykorzystywano je w celach leczniczych. Esencja buka zwiększa pewność siebie! Drzewo to łączy w sobie tradycje Drzewa Życia i Drzewa Wiedzy, a wiedza będzie bardzo przydatna naszym uczniom podczas egzaminu maturalnego.