7 marca 2018 roku pierwszoklasiści zostali ostatecznie włączeni w poczet uczniów ZSCKR w Mieczysławowie. W ten sposób przyjęli na siebie wszelkie prawa, przywileje ale również i obowiązki Tak zwane „otrzęsiny” klas pierwszych były zabawą połączoną z rywalizacją o I miejsce i nagrodę główną – czyli „wycieczkę do Warszawy”. Szanowne jury w składzie: Minister Edukacji Narodowej, Pani Dyrektor naszej szkoły oraz gwiazda muzyk pop – Doda, miało nie łatwe zadanie podczas przydzielania punktów.

Pierwsza konkurencja polegała na zaprezentowaniu strojów podczas pokazu mody. Nasze „kociaki” przekonały się, że praca modela wcale nie jest taka prosta, łatwa i przyjemna. Podczas kolejnego zadania uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami kulinarnymi. Zrobienie czegoś jadalnego, ładnie wyglądającego, bez uszczerbku na zdrowiu i z tykającym zegarem w tle jest prawdziwym wyczynem. Podczas kolejnej konkurencji „żądni krwi” uczniowie starszych klas mogli zaspokoić swoją potrzebę „igrzysk”. Jazda na deskorolce w nieco innej niż zazwyczaj pozie oraz slalom w parach rozbawił widzów do łez. Wiele wpatrzonych oczu, doping koleżanek i kolegów, śmiech! To wcale nie było łatwe. Spróbujcie sami czy to potraficie! Do następnej zabawy zostali zaproszeni nauczyciele, ponieważ uczniowie mieli rozpoznać profesorów po dotyku. Poradzili sobie wyśmienicie! Kolejna konkurencja to karaoke i tańce. Ostatni etap to quiz wiedzy o szkole. Karą za złą odpowiedź było wypicie koktajlu o „zdecydowanym” smaku, przygotowanego przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego. Miny „testujących” napój dobitnie obrazowały jego smak. Nikomu jednak owa mikstura nie zaszkodziła i zabawa trwała dalej.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i występie specjalnego gościa – Dody, jurorzy ogłosili werdykt i przedstawili końcową klasyfikację. Pani Dyrektor pasowała na ucznia każdego pierwszoklasistę oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Otrzęsiny 2018 okazały się świetną zabawą zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli. Pokazały jak można kulturalnie spędzać czas integrując jednocześnie środowisko uczniowskie.