Pan Dominik Stasiak, inżynier energetyki, magister inżynier inżynierii środowiska, absolwent Politechniki Łódzkiej, a przede wszystkim miłośnik historii był dziś gościem w naszej szkole.

Była to wizyta niezwykłej postaci, która niczym człowiek renesansu posiada olbrzymią wiedzę techniczną oraz humanistyczną. Okazją do spotkania był debiut pisarski Pana Dominika, który zaowocował wydaniem publikacji „Kadesz 1274 p.n.e”. Bitwa ta została stoczona miedzy wojskami egipskimi i hetyckimi. Ciekawe spotkanie na którym nasi uczniowie mogli poznać wiele faktów i ciekawostek, przede wszystkim o starożytnym Egipcie. Jak Budowano piramidy ? Jak pachniały egipskie kobiety ? Co jedli Egipcjanie ? – to tylko kilka przykładowych pytań na które poznaliśmy odpowiedzi.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i życzymy dalszych sukcesów na niwie popularyzowania wiedzy o epoce starożytnej .